Ważne rocznice w spółdzielczości

Szanowni mieszkańcy NSM „ZNICZ”

„60 lat minęło, jak jeden dzień”

 

W dniu 16 marca 2020 r. przypadała również 60 rocznica powstania Nauczycielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „ZNICZ” w Bydgoszczy.

Placówka naszej spółdzielni  funkcjonuje już od sześciu dekad, zawdzięcza to głównie ludziom – prezesom, kierownikom, pracownikom, życzliwym mieszkańcom.

Z tej okazji w dowód uznania i po weryfikacji spółdzielni, została przyznana naszej spółdzielni najwyższa odznaka Krajowej Rady Spółdzielczej  Za zasługi dla Spółdzielczości. Dyplom  i medal zamieszczamy niżej.

  

Jest nam miło zakomunikować, że kilku wieloletnich i czynnie działających członków naszej spółdzielni i pracowników zostało uhonorowanych odznakami Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego.

 

Upamiętniając pierwszego prezesa spółdzielni dr Leszka Jana Malinowskiego, który został również wybrany jednym z 25 Bydgoszczan stulecia, zamontowana została tablica okolicznościowa na budynku przy ul. Libelta 1 w Bydgoszczy.

Na każdym osiedlu zostało zasadzone drzewko okolicznościowe wraz
z tablicą upamiętniającą 60 lecie powstania spółdzielni.

Niezapomniała o nas również bydgoska prasa ( Express Bydgoski i Gazeta Pomorska), gdzie  w wydaniach z dnia 13.03.2020 r. ukazał się artykuł autorstwa Krzysztofa Błażejewskiego poświęcony naszej spółdzielni.

Świętować zawsze jest miło, zwłaszcza tak okrągłą rocznicę, ale obecna sytuacja związana ze stanem zagrożenia epidemicznego nie pozwoliła nam tego uczynić. Mamy nadzieję, że przyjdzie taki czas, iż wspólnie zasiądziemy do świętowania naszej rocznicy w pokoju i radości.

                                                                                               Zarząd NSM ZNICZ